Srpen 2012

Fotoalbum

24. srpna 2012 v 21:35 | NathMalorin
Fotím všechno možné. To všechno možné patří do téhle rubriky:
a pak...

S. Collins - Hunger Games

24. srpna 2012 v 12:35 | Malorin Ikafati |  Books
Hunger Games. Hladové hry. Málokdo z nás si to dokáže představit.
Hunger Games je trilogie knih, ve kterém následujeme osud mladé dívky, jménem Katniss Everdeenová, která žije v Panemu. Jsme kdesi v neurčené budoucnosti, v níž je Panem na místě bývalé Severní Ameriky, kterou zničila válka. Kapitol hlavní centrum Panemu, obklopený dvanácti kraji, posílá dívku a chlapce z každého kraje do arény... Více v popisu děje první knížky.

Popisy děje


Hunger Games jsou úžasně napsané, ačkoliv jsem si musela zvykat na přítomný čas, který je užíván v knížce. Je v ní poutavý děj, kdy často nevíte, co je vlastně pravda. Nevíte, kdo je na straně Katniss, a kdo ne. V knížkách se dá předvídat, co se stane a mohou být dobré. Tady se to nepředvídá, prostě čtete, abyste věděli. První díl jsem přečetla za nějakých pět šest hodin čtení, v jeden den. Od knížky se prakticky nedá odtrhnout. Četla jsem u televize, u počítače, v posteli, u jídla. Nějak jsem to neřešila...

Pluseees:
- rozhodně poutavost děje
- nepředvídatelnost děje
- přenášlivost dojmů a pocitů
- téma budoucna samotné, téma celé trilogie

Mineees:
- že bych si nějakých všimla?
(Já si spíš všimla, že všechny knížky co čtu mají spoustu Plusů a žádný Mínus. A Měnit to nebudu...)
Hunger Games - Síla vzdoru

24. srpna 2012 v 12:31 | Malorin Ikafati
Snow jen tak nemůže nechat být to, co se stalo v Aréně.
Dvanáctý kraj je absolutně zničen a přežívá z něj přibližně jen 800 lidí. Katniss se probouzí v povstaleckém 13tém kraji, který žije v podzemí, potom co ho vybombardovali. Prim a Katnissina matka žijí, Peetovi rodiče však zemřeli. Ve 13tém kraji je i Hurikán, ale Peetu zajal Snow.
Poté, co se Katniss vzpamatuje, stává se symbolem povstání, Reprodrozdem. Natáčí Proklamy a Diod je pak vysílá do oběhu. Ale Snow využívá Peetu proti Katniss a posílá ho taktéž před kameru. Když Peeta varuje 13tý kraj před bombardéry, Katniss vidí, jak se kapky jeho krve objevují na kameře, než je vypnuta...
Po bombardování Coinová (prezidentka povstalců) posílá skupinu, která má zachránit Peetu a Annie, Finnickovu lásku, kterou také zajali.
Katniss zjišťuje, neví jestli trvalé, hrůzy, co Snow provedl Peetovi. Je pro ni nebezpečný, ale ona se nehodlá vzdát. Vydává se do Kapitolu zabít Snowa... a nakonec...

Si přečtete Sílu vzdoru, a zjistíte jak to dopadlo. A veřte, že se toho stalo mnohem víc, než byste čekali...
Hunger Games - Vražedná pomsta

24. srpna 2012 v 12:31 | Malorin Ikafati
Kapitolu se nelíbí, co jim Katniss provedla při konci Hladových her. Spolu s Peetou se snaží napravit nepokoje, ale ty jen rostou. Na Turné vítězů se Katniss dozví, že prezident Snow je stejně všechny zabije.
Tento rok je čekají Čtvrtohry. Druh her, při kterých vyhrál Haymitch, druh her, při kterých Snow vylosuje specialitu. A specialita těchto Čtvrtoher je.... bude se vybírat z vítězů...
Katniss je jediná dívka z dvanáctého kraje, která vyhrála Hladové hry. Jako muže vyberou Haymitche, ale Peeta se za něj nabídne jako dobrovolník. Katniss jde tedy do Arény s jediným posláním - Peeta musí přežít.
V aréně zjišťuje, že Peetu nechrání jen ona. Už tuší nějaký podfuk. A ten se nakonec ukáže, ale jinak, než si myslí...


Hunger Games - Aréna smrti

24. srpna 2012 v 12:31 | Malorin Ikafati
Ocitáme se v budoucnosti, neupřesněného času. Severní Ameriku zničila válka a na jejím místě leží nová země, Panem. Ten se skládá z bohatého Kapitolu a dvánácti krajů pod jeho vládou. Kvůli dávné vzpouře krajů proti Kapitolu, trestají Kapitolané lid. Trestem je, že každý rok a v každém kraji je losem vybrána dívka a chlapec, od 12ti do 18ti let, kteří se zůčastní Hladových her. Cílem Hladových her je, aby ve venkovní aréně, kam jsou soutěžící vypuštěni, zůstal jen jeden živý.

Nacházíme se ve Dni sklizně, dni, kdy se jezdí losovat. Sledujeme osud Katniss Everdeenové, dívky, která žije v Dvanáctém kraji. Ráno se vydává na lov, aby uživila rodinu. Životy v krajích jsou o poznání chudší, než ty v Kapitolu.

První se losuje dívka. Vybrána byla... Prim Everdeenová. Ne... Katniss nemohla dopustit, aby její malá sestra, jejíž jméno bylo v osudí pouze jednou, šla bojovat na život a na smrt do arény. Přihlásí se místo ní jako dobrovolník a mění si tím život. Jako chlapec je vybrán pekařův syn, Peeta Mellark. Oba odjíždějí do Kapitolu, po přípravě jsou vypuštěni do arény. Mají plán, jak přežít. Nechť Hladové hry započnou!