Hunger Games - Aréna smrti

24. srpna 2012 v 12:31 | Malorin Ikafati
Ocitáme se v budoucnosti, neupřesněného času. Severní Ameriku zničila válka a na jejím místě leží nová země, Panem. Ten se skládá z bohatého Kapitolu a dvánácti krajů pod jeho vládou. Kvůli dávné vzpouře krajů proti Kapitolu, trestají Kapitolané lid. Trestem je, že každý rok a v každém kraji je losem vybrána dívka a chlapec, od 12ti do 18ti let, kteří se zůčastní Hladových her. Cílem Hladových her je, aby ve venkovní aréně, kam jsou soutěžící vypuštěni, zůstal jen jeden živý.

Nacházíme se ve Dni sklizně, dni, kdy se jezdí losovat. Sledujeme osud Katniss Everdeenové, dívky, která žije v Dvanáctém kraji. Ráno se vydává na lov, aby uživila rodinu. Životy v krajích jsou o poznání chudší, než ty v Kapitolu.

První se losuje dívka. Vybrána byla... Prim Everdeenová. Ne... Katniss nemohla dopustit, aby její malá sestra, jejíž jméno bylo v osudí pouze jednou, šla bojovat na život a na smrt do arény. Přihlásí se místo ní jako dobrovolník a mění si tím život. Jako chlapec je vybrán pekařův syn, Peeta Mellark. Oba odjíždějí do Kapitolu, po přípravě jsou vypuštěni do arény. Mají plán, jak přežít. Nechť Hladové hry započnou!


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama