S. Collins - Hunger Games

24. srpna 2012 v 12:35 | Malorin Ikafati |  Books
Hunger Games. Hladové hry. Málokdo z nás si to dokáže představit.
Hunger Games je trilogie knih, ve kterém následujeme osud mladé dívky, jménem Katniss Everdeenová, která žije v Panemu. Jsme kdesi v neurčené budoucnosti, v níž je Panem na místě bývalé Severní Ameriky, kterou zničila válka. Kapitol hlavní centrum Panemu, obklopený dvanácti kraji, posílá dívku a chlapce z každého kraje do arény... Více v popisu děje první knížky.

Popisy děje


Hunger Games jsou úžasně napsané, ačkoliv jsem si musela zvykat na přítomný čas, který je užíván v knížce. Je v ní poutavý děj, kdy často nevíte, co je vlastně pravda. Nevíte, kdo je na straně Katniss, a kdo ne. V knížkách se dá předvídat, co se stane a mohou být dobré. Tady se to nepředvídá, prostě čtete, abyste věděli. První díl jsem přečetla za nějakých pět šest hodin čtení, v jeden den. Od knížky se prakticky nedá odtrhnout. Četla jsem u televize, u počítače, v posteli, u jídla. Nějak jsem to neřešila...

Pluseees:
- rozhodně poutavost děje
- nepředvídatelnost děje
- přenášlivost dojmů a pocitů
- téma budoucna samotné, téma celé trilogie

Mineees:
- že bych si nějakých všimla?
(Já si spíš všimla, že všechny knížky co čtu mají spoustu Plusů a žádný Mínus. A Měnit to nebudu...) 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Gawarin Gawarin | Web | 2. ledna 2013 v 10:22 | Reagovat

hezky napsané :)
moc se mi líbí tvůj blog, je jiný a takové jsou nejlepší. Přeji ti hodně štěstí s komentáři. Budu se snažit tady občas nějaký zanechat :-)

2 NathMalorin NathMalorin | Web | 2. ledna 2013 v 12:53 | Reagovat

[1]:
No, příliš hezky napsané to tedy není. Bylo mi líto tyhle články smazat, ale přepisuju je trochu lepším způsobem. K Hunger Games jsem se ještě nedostala...

Díky. Nedávno jsem přemýšlela, když všichni říkají, že jsou jiní, jestli jsem vlastně skutečně tak jiná, jak říká  okolí. To bychom vlastně byli všichni stejní. Nebo jinak jiní. Ale to je fuk :) To potěší.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama