TT - Alkohol (a můj názor na něj)

15. října 2012 v 21:33 | NathMalorin |  TT
Alkohol, to je dost omýlané téma. Prohibice i methanolová kauza skončily, takže jimi nebudu zatěžovat svůj (okay, nejsem sobec přece, i váš :D) mozek. Mě zajímá váš názor. A pokud vás ten můj, čtěte směle dál.


Alkoholismus
Není alkoholik jako alkoholik, podle mě. Alkoholikem přece není člověk, který si čas od času, na oslavách, nebo tak dá víno, šampus nebo i něco tvrdšího. Koneckonců... je to oslava, ne? A i kdyby na party, diskotéce. Nechodí-li tam každý den, proč ne... Něco jiného je ale přece, když je někdo permanentně opilý, a nebo pije pravidelně a má dosti krátké stavy střízlivosti. A taky záleží na určité osobní imunitě každého. Někdo je po třech sklenkách vína namol, někdo jiný zas může mít dvanáct panáků a je pořád střízlivý.

Alkohol jako takový
No, nevím, k čemu to je. Myslím si, že spoustě lidí to ani tak úplně ,,nechutná''. Ne, jako jim chutná třeba oběd. Ne tím způsobem. Spousta lidí v něm utápí své problémy. Ale často je to ta nejhorší možnost. Téměř vždy.

A co já a alkohol
Nepiju. Nechci pít a nemám to zapotřebí. Ničí to játra a vůbec... Nemám nic proti lidem, kteří pijí tím normálním způsobem. Je to jejich způsob života a mě to nijak neškodí...

A můj názor ve shrnutí
No, alkohol je prostě jenom další věc, která sice může přinést něco dobrého, zábavu, ale v minimu. Mnohem větší je cena, která se platí. Mrtví za volantem i pod auty. Mrtví, kteří se alkoholem otrávili. Nemyslím tím methanol, myslím prostě moc alkoholu v krvi. Lidé, jimž alkohol ,,sežral'' játra, a nakonec zemřeli, když přestali filtrovat chemikálie z těla... No, stojí vám to za to?


No, k tomuto tématu jsem opět napsala báseň, čekejte ji hned po tomto článku ;)


A jako vždy, otázky pro vás (to the comments):
  • Jak si myslíte, že může alkohol pomoci?
  • Vyjádřete také svou odpověď na ,,alkohol a já''.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 NathMalorin NathMalorin | Web | 27. října 2012 v 20:51 | Reagovat

Zkouším komentářová pozadí ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama