TT - Něco je špatně (NĚCO?! Aneb pomodleme se pro dobrou grafiku...)

28. října 2012 v 14:20 | NathMalorin |  TT
Přátelé, opouštím vás. Umírám a odcházím z tohoto světa, protože to, co jsem v uplynulých dnech viděla mi způsobilo mozkovou příhodu.

Znáte to? Když se člověk nudí... Nenapadá mě žádné téma na design, nechci sedět celý den u compu ale nemám co jiného dělat, a tak tu vysedávám, den za dnem mě míjí a moje oči odchází do světa neonů a nechutné počítačové záře. Má záda už se ani nedokáží snažit sedět rovně a začínají protestovat. Právě jsem vzala centimetr široké a metr dlouhé lano, abych si přivázala trup k opěradlu. Příliš krátké. Skrze mozek se snažím tedy přikázat tělu, aby bylo alespoň trochu rovně. No, je to hrůza.

A celé ty dny co tu sedám prostě procházím grafické a jiné blogy. V posledních dvou dnech jsem se zaměřila na ty grafouše. A co jsem objevila?

Můj navždy věrný přítel Google na mě po zadání ,,Grafický blog'' v různých obměnách a podobách vyplivnul něco zajímavého. Na začátku byly asi čtyři blogy, které vážně stojí za shlédnutí, některé jsem znala. Z nich třeba blog autorky MAKY.OREL. Z těch mě neznámých třeba blog Blanch Manor. No, ale jak jsem postupovala dál, kvalita blogů byla čím dál horší. Neříkám, že má grafika je nejlepší na světě, naopak, stále se učím, ale s malým sebezapřením musím říct, že tak hrozně negrafičím ani já. Nadpis ,,Grafický blog'', si rozhodně nezaslouží blogy, které mají jediné, co je graficky uděláno, popisky v menu, a ty jsou ještě k tomu neprůhledné a mají dejme tomu bílé pozadí, zatímco menu je modré. Jaj.
Pak tu máme blogy, jejichž poslední článek slibuje (cituji): Zvíším svojí aktyvitu a budu teď přizpívat častějc. Jehož datum je ale okolo roku 2009...
1) Nemučte mě těmi chybami a prohlédněte si alespoň obálku slovníku!
2) Tyto blogy jsou tak hrozné, jako v prvním příkladu.
3) Není možné, že zvýšili aktivitu někde na měsíci? Omylem?

Toto prostě nemohu strávit. Já nevím jak vy, ale tohle je na mě moc. Nebudu uvádět žádné odkazy, ale aby si blog, který ani neumí udělat obrázek do záhlaví, psal články typu ,,udělám vám design'', nebo ,,moje krásná grafika pro vás'' (toto byly citace - jak může sakra někdo napsat o svém výtvoru že je krásný? Ještě když není? Na to jsou tu ostatní, aby zhodnotili vaši práci...)

Radím vám tedy, vyhledávání ,,Grafických blogů'' se radši obloukem vyhněte. A nebo si naprogramujte filtr na tyhle hrůzy...

Perlička na závěr:
Objevila jsem blog, kde byl nastaven výchozí ,,monster'' design, nesl nadpis ,,Grafický blog'' a nebyl na něm jediný článek... Ani nic v menu. Jaj.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama