Apokůlypsa přichází! Co nám navrhli a co si myslím?

5. prosince 2012 v 21:04 | NathMalorin |  LIKEABOOKS times

LIKEABOOKS TIMES, dámy a pánové! Naše noviny vám přináší tému 21.12.2012! Jen za třináct korun + DPH!


Apokůlyptycký článek je tady! (Co se týče té ,,Apokůlypsy'', to mi zní v hlavě znělka z PrimaCOOL... ;))
Mám pro vás shrnutí jakýchsi předpovědí konce světa a moje názory na ně...
Každou teorii se pokusím vyvrátit. Pokusím ;).

Pod perexem (celý článek) naleznete vysvětlený seznam předpovědí týkajících se 21.12.2012 (samozřejmě ne úplně všech, vynecháme ty banální...) a můj názor k nim.


 • Mayský kalendář
Zřejmě nejznámější, nejméně potvrzená a pochopená teorie o konci světa. Mayský kalendář končí datem 21.12.2012, a to vyvolává dojem, že tedy skončí i vše ostatní. Mayové byli velmi moudří. Měli pravdu?
Můj názor:
Nemyslím si. Tedy, ne, že by nebyli moudří a tak, ale v průběhu těch tisícovek let se asi trochu změnilo zapisování kalendářů a tak podobně, ne? Toto mi přijde až příliš ,,mystické''. No což...

 • Temné dny planety
Máme tu zajímavou a paniky-plnou teorii. Podle ní budeme ve dnech 21.-24. 12. přecházet přes galaktické ,,nulové pásmo'', v němž je vyřazena veškerá energie, spojení, doprava... A hlavně skryta sluneční záře, a to dobou asi čtyř dnů. Prý nastane úplná temnota a absolutní ticho. Uvidíme světelné iluze, mnohdy připomínající i postavy. To je ale iluzorní. Měli bychom se připravit, semknout, nazásobit jídlo a po ty tři dny nevycházet ven. Podrobně to najdete zde, nechci to vypisovat.
Můj názor:
Je to zajímavá teorie, ovšem nepříliš realistická. Napadá mě, pokud (to zdůraznili) veškerá energie ustane, co energie pohánějící těla živočichů, samozřejmě i lidí? Co když prostě 20. 12. usneme, náš mozek nás bez energie z šoku hodí do katatonie* (která v ojedinělých případech trvala až devět let) na těch pár dní, pak prostě znovu zapne a jedeme dál? :D
Hvězdičku najdete na konci.

 • Dimenzionální transformace myslí
Jedna z teorií (byla o ní vydána kniha) popisuje, že lidé, nacházející se na různých myslících dimenzích (od třetí až po pátou) expandují o dimenzi výše. Laicky, budeme všichni moudřejší :D.
Můj názor:
To není vůbec špatné. Tedy, není to katastrofa, věčná tma, smrt a konec světa, takže, buďmě vděční! :D :D

 • Magnetické přepólování Země:
Vědecky uznaná teorie, která vychází z pozorování pohybu elektromagnetického pólu Země, který se rok od roku vychyluje se stále zvyšující rychlostí. V minulosti se již elektromagnetické póly několikrát prohodily. Naše životy jsou s elektromagnetickými póly spjaty více, jak si myslíte. Existuje vědecký výzkum, který říká, že člověk si za svůj život vytvoří jakousi závislost na em. pólech Země. Pokud by se póly přehodily, mělo by to zdrcující účinek na veškerou naši světovou infrastrukturu. Od cestování po komunikace. Země by v tomto případě mohla na čas ztratit tzv. magnetosféru - tím bychom přišli o ochranou vrstvu před nebezpečným zářením, které přichází z vesmíru. Přestala by fungovat navigace, živočichové orientující se právě těmito póly by cestovali na opačnou stranu Země. Obnovení veškerých poškozených zařízení by trvalo roky - přežili-li bychom záření.
Můj názor:
Tato teorie je celkem realistická. Jejda. Ale jde o to, když se v minulosti póly už měnily, a všechno se nezničilo, proč by to mělo tak strašlivý dopad mít teď? Říká se také, že přepólování trvá miliony let. Začalo už tedy? Možná se to stane, ale přes dopady elektromagnetů, nebude to koncem světa...

 • Zvýšení sluneční aktivity - tzv. Supererupce:
Slunce se dle vědců probouzí. Občas na Slunci vznikne tzv. erupce, při které se uvolňuje množství elektromagnetického a protonového (radioaktivního) záření. Záření většinou pohltí atmosféra. Ovšem v případě, že by na nás Slunce vyslalo erupci několikrát větší než obvykle, atmosféra by záření nepohltila a následky by byly katastrofické: Všechna elektrické zařízení zničena, všude by se nacházelo nebezpečné protonové záření. Byly bychom bez techniky a ještě k tomu ozářeni radioaktivitou. Tento scénář je poměrně reálný, Slunce se v rocích 2011 a 2012 dostává do svého jedenáctiletého cyklu, jeho aktivita roste.
Můj názor:
Sluneční erupce je zajímavá záležitost. Stává se při ní spoustu zajímavých věcí, a často docházelo k erupcím za úplňku, a proto mu byly připisovány magické účinky. Ve skutečnosti ale erupce protlačila minimální vliv až k nám, a to u každého jinak. Ne nijak nebezpečně. Tato teorie je také celkem reálná. Ozářením zemřeme. Vím jak to probíhá, ale nebudu to popisovat (jsou určité skupiny buněk, ozáření je roztrhá od sebe a to nám může zničit i DNA, abych to zestručnila). Ale co Chernobyl? V okruhu dvaceti kilometrů od elektrárny v Chernobylu vše vymřelo. Ale teď? Živočišné druhy se obnovily a naučily se žít s organismem, co umí obnovit část DNA. Dokážeme to i my? Možná. Ale zvěř ano. Takže, nebude to koncem světa.

 • Srážka s jiným vesmírným tělesem:
Tato teorie je velice reálná, ovšem nepravděpodobná. Lidé, kteří věří, že se k nám blíží tzv. planeta X, která má údajně zničit život na celé Zemi, zapomínají na fakt, že dnešní astrologové dokáží takové blížící se hrozby předpovědět. NASA ani podobný institut nikdy nevydali žádnou zprávu o blížící se planetě X, ani podobné hrozbě v nadcházejících letech.
Můj názor:
To je blbost. NASA by to objevila. Ano, dříve jim to málem ujelo a nějaké těleso nám utrhlo kus země. Málem. Ale s novou technologií? Tato teorie nezmiňuje, že by nám chcíply technologické vymoženosti, že?

 • Probouzející se Země. Erupce, zemětřesení, tsunami..:
Oficiálně nepotvrzeno, ovšem obecně známý fakt, že se Zem probouzí. Zemské desky se sráží, přibývá zemětřesení, vědci nezávisle na sobě hlásí probouzející se sopky. Islandská Eyjafjallajökull, její sestra Bárdarbunga, Italský Vesuv… Všechny sopky jsou dle pozorování stále aktivnější. Vědci se bojí výbuchů. Obří tsunami (ta poslední zasáhla Japonsko - přes 10 000 obětí), přibývající zemětřesení… Každému myšlení schopnému člověku, který alespoň trošku vnímá tuto problematiku, určitě dojde, že Zem se probouzí. Vědci dokonce zaznamenali ozývající se náznaky sopečné aktivity i v západních Čechách. Vyvrcholí tato nadměrná Zemská aktivita až na úplný konec světa?
Můj názor:
A země má proč se probouzet z našich pout. Proboha, podívejte jak jsme to tu posrali! Přesto si nemyslím, že by tato aktivita zničila život. Nejsme tu sami, a jsou živočichové, co to přežijí. Možná země začne blbnout a všem nám sebere bydliště a majetek a vyžene nás zpět do lesů. A proč ne?

 • Slunce, Země a střed Mléčné dráhy v jedné linii:
Dle náboženských literatur se v tomto okamžiku otevřou pekelné brány a přilétnou k nám démoni. Dle vědců se Zem opravdu k datu 21.12.2012 dostane do roviny se Sluncem a středem Mléčné dráhy. Zda-li to bude mít nějaký vliv, nikdo neví.
Můj názor:
Nepotvrzené, nejisté. Bude to mít nějaký vliv, či ne? To je jako když se vědci před mnoha, mnoha lety hádali, jaký vliv že má to zatmění slunce. Žádný. Nevíme to...

 • Čínská Kniha změn:
Kniha vznikla před 5000 lety ve staré Číně. Prý umí předpovídat budoucnost na základě 64 tzv. hexagramů. Jeden vědec je zanesl do časového grafu a zjistil, že graf určil s přesností na dny pohromy v minulosti. Graf ovšem v roce 2012 končí.
Můj názor:
Také známá teorie. Asi tak pravděpodobná a potvrditelná, jako Mayský kalendář. Na druhou stranu, ostatní katastrofy předpověděla... Ale na tento den není žádná předpověď, jen dál kniha nepokračuje...

 • Věštkyně Sibyla:
Z dochovaných důkazů víme, že ve starém Římě žila věštkyně jménem Sibila. Ta dokázala předpovědět mnoho událostí, které se opravdu staly století po smrti věštkyně. K roku 2012 prý má ale žít "poslední generace", dle ní přijde zemětřesení, tsunami a oheň (pravděpodobně nějaká sopka?).
Můj názor:
Známé. Kolikrát to ale už předpověděla? Dobře, dvakrát, no, ale to jsou nepotvrzené mystické dohady.

 • Věštec Merlin:
Předpověděl mnoho skutečností, které se opravdu vyplnily: 11. září 2001, globální oteplování, holocaust… Předpovídal i skutečnost, že ve 21. století se stane katastrofa v Anglii, pravděpodobně v jaderné elektrárně. Předpověděl další pohromy, které by dle něj měly vyústit do konce světa.
Můj názor:
To samé jako čínská Kniha změn. Párkrát se to splnilo, no. Až na to, že tady to předpovídá konec všeho. Jde ale o to, že on si myslel, že takové pohromy určitě zapříčiní konec světa. Ale nevěděl, jestli skončí, pouze že přijdou katastrofy. Takže možná přežijeme :D.


Shrnutí:
Copak může svět skončit? Všechny organismy zničit? To se nikdy nestane, i kdyby vymřela lidská rasa, nikdy nezemřou VŠICHNI ostatní. (Mimo to, stejně se budeme 22.12.2012 tlemit, že to byla blbost. Nic se nestane, uklidněte se...)
Promiňte za zahlcování informacemi, jsem se chtěla vyjádřit...
Joa...
*) Katatonie je stav, kdy náš mozek z bezpečnostních důvodů vypne naše tělo a napojí se na obrovité zásoby energie uvnitř sebe. Je to jako být v bezvědomí, ale tělo nepřijímá potravu ani vodu, není známo jak je možné tedy přežít, ale delší případy katatonie trvaly až okolo devíti let. Mozek je totiž před spotřebou energie tělo probudit, aby mohl začít bleskově regenetovat energetické zásoby pro další případy.
PS: Fuj, byl záhul sehnat všechny tyhle informace...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 NathMalorin NathMalorin | Web | 5. prosince 2012 v 21:08 | Reagovat

Co si myslíte vy? O jednotlivých teoriích? Které vám přijdou realistické a které ne? Nebo vám naopak nepřijde reálné nic? Umřeme všichni? :-D  :-D  :-D
Ne... Já ne. :-)

2 Kiki Kiki | Web | 7. prosince 2012 v 15:17 | Reagovat

Když jsem narazila na tvůj blog, myslela jsem si, že jsem na ploše mého počítače. Máš totiž stejný design, jako pozadí, který vlastní můj počítač :D
K článku: vůbec nic mi nepříjde reálne, podle mě je to holá blbost:)

3 NathMalorin NathMalorin | Web | 7. prosince 2012 v 15:23 | Reagovat

[2]: :-D  :-D  :-D
Až na ten bezmozkový text... co?

Článek byl brán s nadhledem, a já, jakožto jeho autorka, si myslím, že všichni budeme poklidně slavit vánoce, za pár let přijde další předpověď konce světa a svět zase neskončí, a všichni budeme zklamaní, že nebyla show... ;)

4 Manon♥ Manon♥ | Web | 7. prosince 2012 v 16:17 | Reagovat

Mám jednu výhradu k bodu č.2
(Temné dny planety)

Ono to slavné galaktické ,,nulové pásmo'',ani neexistuje. :-D  :-D
Zkoušela sis to zadat do wikipedie,google nebo do nějakých vědeckých stránek? :D
Nic Ti to nenajde. :D Četla jsem jeden článek,kde o tom diskutovali s vědcem,který se zlobil,protože nic takového neexistuje. :DD

Taky nemůžu z těch dimenzí. :D Prý že přejdeme do nějaké páté dimenze.Ehm.Jak jako? :DDDD

Magnetické přepólování Země:
O tom jsem nikdy neslyšela :-?
Ale je to reálnější  než ty bláboly
jako to pásmo atd.

Srážka s jiným vesmírným tělesem:
Myslíš planetu asteroid NIBURU? :D
Ohoho. :D K tomu mají také vědci svůj názor.NEXISTUJE a ani nemají žádné zprávy o tom,že by se na nás řítila,protože,teď by už byla viditelná pouhým okem. :)

Probouzející se Země. Erupce, zemětřesení, tsunami..:
Hm.To je taky možné.Ale taky si nemyslím,že by to zničilo zemi.

Slunce, Země a střed Mléčné dráhy v jedné linii:
Tak o tom jsem taky ještě neslyšela.
Ale myslím si,že se to nestane.

Čínská Kniha změn:
No tak. :D Že by kniha uměla předpovídat budoucnost?

Věštkyně Sibyla:
Věštec Merlin:
Tady na Ty věštce mám svůj názor,ale ne kladný. :D Nesnáším je!Jenom melou kraviny.Jsou poblázněni.

Jako to starej děda,který  předpovídal asi před čtyřma měsícema,že umřeme,no...Nic se nestalo. :D

Já tomu nevěřím,už jenom,protože mám o tom přečtených nesčetně knih,informací a shlédnuto nesčetně dokumentů a rozhovorů s VDĚCI. :D Já nevím čeho se Ty lidi bojí. :D Panebože,přežili jsme,už 50konců světa a,že prostě někdo vypustil do světa informaci,že 21.12.2012 nastane konec světa,tak prostě bude? :DDD
Ne. :DDD Přijde mi to jako blbost. :D
Mimochodem.Nedávno jsem četla,že VDĚCI z NASA jsou naštvaný,protože se říší falešná zpráva o konci světa a že jsou (nejvíce děti) lidé zděšeni.Prý nic není pravda a že se nemám bát.No.Tak uvidíme. :D promiň,že jsme se musela ke všemu vyjádřit,ale k tomuhle tématu bych dokázat napsat i knihu. :D Tvůj článek byl zajímavej a já jsem se konečně mohla vypsat co si o tom myslím. :)

Hezký víkend!
:)

5 NathMalorin NathMalorin | Web | 7. prosince 2012 v 16:27 | Reagovat

[4]:
Já nevím, jestli to bylo znát, ale myslím si to samé. Vždyť je to blbost, svět už ,,skončil'' nepočitatelně mnohokrát! Konečně někdo kdo se mnou souhlasí. Co se týče nulového pásma, nečekala jsem, že by něco takového existovalo, ale popravdě jsem to tedy zkoušet nehledala. A že by kniha předpovídala budoucnost? Někde na internetu jsem našla, že ta kniha sama mluví. Bože můj :D

A k předposlední větě?
Tvůj komentář byl taky zajímavej a já jsem konečně viděla rozumný názor :-D

6 NathMalorin NathMalorin | Web | 7. prosince 2012 v 16:30 | Reagovat

[5]:
Ehm, HLEDAT NEZKOUŠELA, samozřejmě 8-O

7 Manon♥ Manon♥ | Web | 7. prosince 2012 v 16:37 | Reagovat

[6]: Ty vole,ona mluví?Nééé :-D  :-D  :-D
Ano,souhlasím s tebou naprosto ve všem. :) Jo a promiň,že byl ten koemnt tak dlouhý. :D

8 NathMalorin NathMalorin | Web | 7. prosince 2012 v 16:41 | Reagovat

[7]:
To je ale ďábelská představa, co?
Nevadí, alespoň se pak necítím tak blbě když k někomu něco takového napíšu... :D :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama