Weronth - Ztracená ve vzpomínkách

7. prosince 2012 v 19:05 | NathMalorin |  Povídky o Weronth
Pokračovali dál k polním stráním. Mráz přituhoval, drželi se blízko sebe. S vlčí srstí jim to ani nepřišlo. ,,Tak co budeme dneska dělat?'', zeptal se Lawrenth, pohled přišpendlil na Weronth. ,,Co kdybychom prostě... nevím, šli? Nebo můžeme jít do Disneylandu...'', zakřenila se. Lawrenth se usmál a promýšlel jejich možnosti. ,,Dneska bysme určitě neměli ,jenom jít'. Rozhodně ne polem. Můžeme pokračovat polní cestou tak hodinu, dvě, dojdeme do dalšího města. Tam si můžeme dát něco k jídlu, hodícího se k téhle podobě, co myslíš, vlčice?'', přednesl svůj závěr. ,,Okay, ale kde se chceš najíst při absenci peněz?'', optala se. Pak se ale usmála. Ještě jí neukázal obsah svých kapes. ,,Co všechno jsem ti přinesla?'' ,,Jen nějaké, eh, drobné'', ukázal jí svazek papírových bankovek, ,,a pak tohle.'' natáhl se a připnul jí kolem krku řetízek, na kterém se houpal motýl, vysázený zelenými krystaly. ,,Jo a, to tričko je od Versaceho.'', usmál se na ni. ,,O těch botách nebudeme mluvit, jo?'', přerušila jeho seznam bohatsví. Zavál ledový vítr. ,,Měli bychom sehnat ještě něco jako bundy, nebo mikiny. Nebo tady zmrzneme, než se dostaneme do města.'', dodala. ,,Už se neměň. Jdu něco koupit'', a zamával znovu penězi. Usmála se a pokývala hlavou. ,,Pozor na -''. ,,Neboj se.'', přerušil ji Lawrenth a rozběhl se zpět k městečku za nimi.
Čekala asi čtvrt hodiny, ale přišlo jí to spíš jako věčnost. Vytáhla se do koruny stromu, který ještě neopadal, možná dub. Nahoře bylo poněkud tepleji, ale stejně se třásla, když se Law vracel. Nesl dvě sportovní bundy, jedna byla černá, druhá tmavě modrá. Weronth nebyla vidět. Zastavil se a dlouze se nadechl. Usmál se, když ji ucítil a obrátil pohled vzhůru. ,,Tak slez, třeseš se tak, že stejně asi brzo spadneš!''. Usmála se, a odhalila své bílé, ostré zuby. Seskočila ze stromu a pro ztlumení nárazu se překulila po hlavě. Lawrenth si zatím oblékl černou bundu. ,,Hele-'' začala, ale přerušil ji. ,,Ty sis vybrala boty...'', odbyl ji jedinou větou. Natáhla si tedy modrou a těšila se z nově nabytého tepla. Vzala Lawrentha za ruku a mlčky se vydali dál do pole.
Mlčení jim vydrželo asi půl hodiny. Weronth se rozhlížela bezstarostně po krajině a sledovala jiskřivé podzimní slunce. Lawrenth také sledoval ubíhající svět okolo nich, ale spíše proto, že dával pozor, jestli je někdo nesleduje. Bezstarostnost ale byla zřejmě nakažlivá, protože se co chvíli s úsměvem zahleděl k obzoru a vypadal dosti přemýšlivě. Slunce se s ní také pohybovalo, ačkoliv mnohem pomaleji než oni. Schovalo se zrovna za tmavý mrak a zahalilo pláň stínem, když se Weronth zeptala, ,,Vlčku, myslíš, že nás najdou?''. Bezstarostnost byla rázem ta tam. ,,Nenajdou. Nesmějí. A když jo... Ztratíme se. Jako vždycky.'', odpověděl jistým hlasem. Položil jí ruku na ramena a přitáhl si ji blíž k sobě. ,,A myslíš že je ještě Jess..'', chvilku se ztratila ve vzpomínkách na nejlepšího přítele, co kdy měla, toho, co jí sebrali lovci. ,,Nesmíš na něj myslet. Nedá se to vrátit, Weronth. Nemůžeme ho zachránit, rozumíš?'', Lawrenth se zastavil, vzal ji za ramena a podíval se jí do očí. Zakryl jí tak výhled na znovu se objevující slunce. Obrátila k němu oči, plné vzdoru, smutku, odevzdání a smíření. Rozporuplné pocity. ,,Já vím. Vím.''. Vydržel se na ni dívat asi dvě minuty. Pak ale odvrátil zrak. Usmála se. ,,Vždycky prohraješ...'', podotkla. Věděl, že nezapomněla, ale stačilo mu, že chtěla. A pravda, nikdy nesklonila pohled první. Usmál se taky. ,,Tak pojď. Měli by jsme dorazit do soumraku k městu.'', a dal se znovu do kroku. Weronth ho následovala. Na první pohled bylo vše stejné jako před chvílí. Weronth sledovala ubíhající krajinu, Lawrenth sledoval obzor a přemýšlel. Něco ale chybělo. Bezstarostnost...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 T T | 7. prosince 2012 v 19:16 | Reagovat

http://www.youtube.com/watch?v=-1jKCLk0N0k

prosím zhlédni video a dej like,koment nebo odběr(jde o the sims 3)

THANK YOU VERY MUCH

2 NathMalorin NathMalorin | Web | 7. prosince 2012 v 19:42 | Reagovat

[1]:
http://blablalblalbla.blabla
Prosím, když tu tak krásně spamuješ a jde ti jen o reklamu, tak se odeber na to špinavé místo na mém blogu, kam patří reklamy (je napsané v menu) a už se nevracej. (nesnáším the sims 3)

Fuck you very much :*

3 Manon♥ Manon♥ | Web | 8. prosince 2012 v 23:24 | Reagovat

1-Oooo.ty spamere zaranej! :D
Nespamuj na tomhle blogu!
Nebo si pro tebe přijdu a hodím ti nějaký The sims 3 na hlavu!

4 NathMalorin NathMalorin | Web | 8. prosince 2012 v 23:52 | Reagovat

[3]:
Tady je průser že není kam přijít... :-?  :-D

Ale díky :-D
Všichni je nesnášíme a všem nám otravují život. Kdo? Spameři...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama