Pokaždé...? (TT - Co s sebou na pustý ostrov, povídka)

1. ledna 2013 v 19:51 | NathMalorin |  TT
Temná noční obloha zářila nad obrysy útlých stromů s malými korunami. Zaostřila, což jí dělalo trochu potíže, vzhledem k písku, který měla všude. Ha - to jsou palmy. Počkat, palmy? Uklidňující zvuk přílivových vln ji kolebal k spánku. Dokázal to velmi brzy. Stačilo pár minut, než se vyčerpaná postava ležící na pláži ponořila do spánku. ,,To je průser...'', zamumlala ještě.
Byla na výletní lodi se svým... přítelem. Drželi se za ruce a sledovali zapadající slunce na modrém obzoru, který jako by se pohyboval. Bylo to dokonalé. Láska navěky, ani smrt nás nerozdělí... No, to se uvidí, uklouzlo jí. Pomalým krokem se blížila k zábradlí. Wille... On tam jen stál a smutně ji sledoval. Přelezla ho a dívala se do vln. Miluji tě. Otočila se... a padala.
Otevřela oči v okamžiku, kdy se přes ni přelila ledová vlna. Slunce pálilo a sůl se jí prokousávala do kůže. Vyskočila a začala kašlat. ,,Ježiši.. mpf...'', snažila se vytřít si sůl z očí. Couvala z dosahu vln, vzápětí zakopla a svalila se zpět do písku. Chtěla ležet se zavřenýma očima a ani se nehnout, ale uhlíky pod ní ji vyhnaly zas na nohy. Ale houby, žádné uhlíky, ten zpropadený rozžhavený písek. Rozhlédla se. ,,To je jak z filmu pro dobrodruhy...'', poznamenala, shledávajíc zábavným, že za ní je po hromadách písku skutečný... prales. Sakra. Skutečný. Co tady dělám?, pomyslela si. Vzpomínky se míhaly v její hlavě jak sklíčka v kaleidoskopu. Ten sen nebyla pravda. Tedy, ta první část ano, co se ale týče té druhé... nějaký chlap. První den na lodi křičel, že je tam bomba. Zpacifikovali ho, žádné ,bum' se nekonalo. Druhý den jim utekl a skočil vstříc vlastní smrti, vzal s sebou tři další lidi. Ona byla druhá.
Klekla si do vyschlého písku, nevnímajíc jeho vliv na její už tak spálené nohy. Oči ji už nepálily, protože je pročišťovaly slzy, hrnoucí se jí do očí. ,,Bože můj... Vážně se to stalo.'', zašeptala, s pohledem upřeným na obzor. ,,Uklidni se... Uklidni se. Nic se neděje. Prostě teď půjdeš do stínu si odpočinout a vymyslíš, co uděláš.'', snažila se zastavit zběsilý tlukot srdce. Brzy se uposlechla a odploužila se pod jednu palmu, kde se znovu svalila. Začala si prohledávat kapsy. ,,Mobil!'', vyjekla. Nosila ho vždycky v pravé kapse. Nahmatala obdélník, pokoušejíc se ho vytáhnout z promočených kraťasů. Její radost pominula tak rychle, jak se objevila. Telefon byl prolitý vodou se solí a měl přepálené krystalky. Sáhla si až na vrchol sebeovládání, aby s ním nehodila. Mohl by se ještě na něco využít. Se zapalovačem v levé kapse nic nebylo. Alespoň, že tak. Signální oheň ve středu pláže by mohl někoho přivést. Tak se tomu říká, ne?
Nic dalšího nenašla. Rozhodla se, že nejdřív bude udržovat oheň, až pak řešit něco dalšího. Věděla, že jestli nebude jíst nebo pít, bude slabá a pak už si nic z toho neobstará, ale nepřemýšlela o tom. Nebyla si jistá, že to dokáže ještě teď. Po asi deseti minutách usilovného trhání (rvaní a nadávání) nepoddalných živých větví i sbírání něčeho suchého, co bude hořet, se odebrala na pláž, kde se to všechno snažila podpálit. Povedlo se to nečekaně rychle. Měla takovou radost, že málem začala skákat okolo ohně dešťový tanec. To by ovšem nesměla být tak vyčerpaná.
Umínila si, že bude oheň hlídat, přesto usnula, jakmile se svalila k zemi. Probudilo ji až troubení. ,,Bože...'', vyjekla, když si uvědomila, co to je. ,,To bylo rychlý. Heeeeeej!'', křičela. Při celé té akci... napadlo ji... je vlastně jedno, co byste si vzali sebou. Pokud se to stane, stane se to. Nemůžete si to plánovat jako dovolenou. Noste sebou zapalovač, usmála se. A kapesní nůž by se taky hodil. Spolu s filtrem na vodu...
,,Měla jste štěstí.'', řekl muž v záchranné vestě, podávajíc jí ruku. ,,Většina lidí zůstane buď nenalezená, a nebo už ani najít nepotřebují...''


PS: Přetažené?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 fotak-v-ruce fotak-v-ruce | Web | 1. ledna 2013 v 20:00 | Reagovat

Bomba dess :-P

2 Labanda © Labanda © | Web | 1. ledna 2013 v 22:43 | Reagovat

jé díky ty články taky jsem pátrala a myslím, že možná ten odkaz na ty žebříčky do toho www.bloglovin.com taky se dá zadat a vyrobit z něj jednotlivou skupinu určo to zkusím a kuji nwm. proč neudělají článek spousty lidí to neví :-(

3 NathMalorin NathMalorin | Web | 2. ledna 2013 v 12:51 | Reagovat

[2]:
Pošlu jim email s výzvou na článek o bloglovinu. ;)
Je to opravdu užitečné, pokud máš hodně oblíbených, a skvělé nahrazení té komentářové funkce. Říká se sice, že někdy jsou malé problémy se systémem a upozornění dorazí třeba s hodinovým zpožděním, ale mě se to nikdy nestalo, takže toho bych se neobávala.

4 NathMalorin NathMalorin | Web | 2. ledna 2013 v 12:57 | Reagovat

[1]: ...díky... :-|

5 Bublushka Bublushka | Web | 5. ledna 2013 v 13:09 | Reagovat

jů to se ti povedlo
pěkná povdíka a pkěně pojaté téma týdne
a závěr je určitě pravdivý :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama