TBOTM za měsíc LEDEN 2013

31. ledna 2013 v 21:27 | NathMalorin |  The best of this month...

Úplně první článek do MeMe The best of this month...
Pod perexem najdete podrobnosti, samozřejmě - toto je jen přehled.Podrobnosti

1) Splynutí od Maggie Stiefvater
- součástí série Vlci z Mercy Falls
- třetí a poslední díl
- anotace:
Závěrečný díl romantické fantasy trilogie. V prvním dílu, který česky vyšel pod názvem Mrazení, oba hlavní hrdinové, Grace a Sam, našli jeden druhého, ve Váhání bojovali za to, aby mohli zůstat spolu. Ve Splynutí je situace ještě vyhrocenější, na vlky jsou pořádány štvanice a životy obou protagonistů se ocitají v ohrožení. Jak se smrt víc a víc blíží, je stále obtížnější neztratit lásku.

2) Neptunův syn od Ricka Riordana
- má recenze je ZDE
- druhý díl série Bohové Olympu
- anotace:
Ztracený Percy Jackson se vrací zpět! Ztratil však paměť a neví, kdo je, odkud přišel a jaké je jeho poslání. Z hlubokého spánku se probudil u vlčice Lupy, která jej poslala do Tábora Jupiter, římské obdoby Tábora polokrevných. Všichni kolem ho považují za syna boha Neptuna, římského boha moří. Společně se dvěma členy tábora je vyslán na Aljašku. Podaří se jim osvobodit boha smrti Thanata, kterého uvěznili obři? Jaké další nebezpečí čeká Percyho, kterému se během cesty začíná vracet paměť?

3) Plavba Jitřního poutníka od C. S. Lewise
- patří do Letopisů Narnie
- čteno v celosvazku
- anotace:
Pátý díl sedmidílné fantasy edice Letopisy Narnie. Vydejte se společně s Edmundem, Lucinkou a Eustacem na loď prince Kaspiana a hledejte sedm přátel, kteří se dávno ztratili s princovým otcem při nebezpečné plavbě k Východním ostrovům.

4) Lev, čarodějnice a skříň od C. S. Lewise
- taktéž Letopisy Narnie a celosvazek
- druhý (téměř první) díl celé série
- anotace:
Druhý díl sedmidílné fantasy edice Letopisy Narnie. Je spousta dveří, ale pouze jedny vedou do jiného světa. Projděte s námi do země zázraků a kouzel - do Narnie! Sledujte příběh sourozenců Petra, Zuzany, Edmunda a Lucie v zemi obrů, trpaslíků, kentaurů a dalších tajemných bytostí, zakletých Bílou čarodějnicí. Dokážou s pomocí moudrého a zároveň strašlivého lva Aslana zlomit její temnou nadvládu? Nenechte si ujít fantasy bestseller, který nadchl miliony čtenářů po celém světě.

5) Stříbrná židle od C. S. Lewise
- LN, celosvazek
- hlavními hrdiny jsou tentokrát Eustace a Jill
- anotace:
Šestý díl sedmidílné fantasy edice Letopisy Narnie. Najděte společně s Jillem a Eustacem syna krále Kaspiana, který zmizel při pátrání po vrahu své matky. Času je málo, Aslanova znamení se dají snadno přehlédnout a v podzemí číhají nebezpečné nástrahy. Jedno z největších a nejnamáhavějších dobrodružství právě začíná.

*Anotace bych ozdrojovala e-librarkou www.kosmas.cz.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama